Szczecin ul. Bohaterów Warszawy 29b
tel. (091) 812-16-32 / kom. 501-384-011

Studio Urody A&D


JESTEŚMY DLA WAS

Poniedziałek - Piątek
9.00 - 20.00
Sobota
9.00 - 15.00Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą świadczonych przez Nas usług w której znajdziecie Państwo m.in.:

Przy wykupieniu karnetu na 10 zabiegów
JEDEN ZABIEG GRATIS!!!

Przy wykupieniu karnetu na 20 zabiegów
TRZY ZABIEGI GRATIS!!!

MASAŻ IZOMETRYCZNY stosowany jest w rehabilitacji pourazowej (m.in. po złamaniach), w stanach po częściowym unieruchomieniu kończyn, tam gdzie nastąpił częściowy zanik lub osłabienie mięśnia lub w rekonwalescencji z powodu innych schorzeń. Wykorzystuje się go również jako masaż odchudzający. Celem tego zabiegu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążenia organizmu ćwiczeniami fizycznymi, likwidacja podskórnej tkanki tłuszczowej oraz usprawnienie krążenia limfy.
Wskazania:
 • stany pourazowe z towarzyszącymi im zanikami mięśniowymi;
 • długotrwała akineza;
 • stany osłabienia mięśni.

MASAŻ KLASYCZNY (LECZNICZY) Znajduje zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

W zależności od potrzeb masaż leczniczy może być wykonywany w formie zabiegu częściowego (działanie tylko na konkretną część ciała, np. kończynę, plecy, kark, brzuch, ...) lub całościowego (działanie na całe ciało). Działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż leczniczy wykonywany jest przy użyciu oliwki lub kremu do masażu. Masażysta może stosować naprzemiennie różne techniki: rozcieranie, głaskanie, oklepywanie, wyciskanie, ugniatanie, wstrząsanie i wibrację. Zabieg odpręża, relaksuje i poprawia samopoczucie; ma dobroczynny wpływ na cały organizm pacjenta.

MASAŻ KOSMETYCZNY to masaż twarzy, szyi i dekoltu. Pielęgnacja tych części ciała jest bardzo ważna, ponieważ w kontaktach międzyludzkich na nie zwraca się największą uwagę.

Masaż kosmetyczny podtrzymuje elastyczność mięśni i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Zapewnia oczyszczenie i ujędrnienie skóry, zrelaksowanie twarzy. Jego działanie miejscowe powoduje zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Daje to lepsze dotlenienie, zwiększa się bowiem dopływ krwi tętniczej do masowanych obszarów. Masaż także lekko złuszcza warstwę rogową naskórka, ułatwiając oddychanie skórze i szybsze wchłanianie różnych preparatów. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry – jak peeling – pobudza je do odnowy. Zabieg jest również bardzo przyjemny i działa relaksacyjnie.

 

MASAŻ (DRENAŻ) LIMFATYCZNY to zabieg poprawiający stan organizmu dzięki pobudzaniu i usprawnieniu krążenia krwi i limfy. Dzięki stosowaniu technik przepychających, odprowadza się nadmiar wody z tkanek, likwiduje obrzęki, usprawnia transport wody i soli mineralnych oraz oczyszcza organizm. Zabieg jest bezbolesny i relaksujący.

Wskazania

 • zaburzenia gospodarki wodnej
 • zaburzenia gospodarki hormonalnej
 • zaburzenia układu krążenia
 • obrzęki i wysięki
 • efekt zimnych stóp
 • zastoje limfatyczne
 • ujędrnianie i uelastycznianie skóry
 • żylaki
 • oczyszczanie organizmu z toksyn
 • oczyszczanie twarzy i dekoltu

Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do wykonania drenażu są: nowotwory, ostre stany zapalne i choroby zakaźne oraz rozrusznik serca, angina, epilepsja, nerwica, astma, hemofilia, łuszczyca, rany i stany zapalne skóry, zapalenie nerwów, menstruacja, ciąża, części metalowe w ciele.

MASAŻ ODCHUDZAJĄCY jest jedną z podstawowych metod w terapii nadwagi. Jest to bardzo intensywny zabieg. Polega na silnym ugniataniu, uciskaniu i oklepywaniu ciała, ponieważ zadaniem tego rodzaju terapii jest rozbicie komórek tłuszczu, które znajdują się głęboko w tkance podskórnej. Intensywne masowanie umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu, wyszczupla sylwetkę a także wpływa na znikanie cellulitu. W ten sposób można wyszczuplić i kształtować swoje ciało. Masaż ten doskonale likwiduje tkankę tłuszczową z okolic pośladków, bioder i ud.

Masaż odchudzający stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące. Oddziałuje on przede wszystkim miejscowo. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety.

MASAŻ RELAKSACYJNY to masaż, który wpływa pozytywnie na każdego człowieka. Powoduje dobroczynne reakcje w wielu aspektach życia: fizycznym – oddziaływanie bezpośrednie na poziomie ciała oraz psychicznym, mentalnym czy wręcz duchowym (oddziaływanie pośrednie).

Celem wykonywania takiego zabiegu jest relaksacja zarówno poszczególnych mięśni, jak i ogólne odprężenie, rozluźnienie, uspokojenie oraz rewitalizacja pacjenta. Podczas masażu mogą być stosowane metody dodatkowe, m.in. aromaterapia, muzykoterapia. Zabieg pobudza skórę i mięśnie, przywraca prawidłowy rytm serca, poprawia krążenie krwi. Dzięki niemu ustępują dolegliwości związane ze stresem życia codziennego: różnego rodzaju bóle głowy, zaburzenia koncentracji, wycieńczenie organizmu.

Masaż relaksacyjny jest również zabiegiem, który można wykonywać tylko w celu przyjemnościowym.

MASAŻ SEGMENTARNY ma szczególne zastosowanie w leczeniu narządów wewnętrznych. Jest masażem leczniczym. Składa się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonania, usuwanie zmian chorobowych, a często również przyczyn chorobowych na drodze odruchowej. Oddziałuje on odruchowo na narządy wewnętrzne jamy brzusznej i klatki piersiowej poprzez działanie na określone strefy ciała, które mają (w skórze, tkance podskórnej, łącznej, mięśniach) wspólne unerwienie z narządami wewnętrznymi. Jest skuteczny w zaburzeniach funkcjonalnych narządów wewnętrznych - usuwa zaburzenia funkcjonalne danego narządu.

Wskazania
 • czynnościowe i przewlekłe choroby narządów wewnętrznych
 • zaburzenia krążenia
 • czynnościowe, zwyrodnieniowe i przewlekłe gośćcowe choroby kręgosłupa, stawów i tkanek miękkich, stany pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania)
 • zaburzenia wegetatywne układu nerwowego
 • zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów wewnątrzwydzielniczych

MASAŻ SHANTALA jest masażem dla niemowląt, ale może być również stosowany dla dzieci starszych oraz dzieci z porażeniem mózgowym DPM. Zabieg jest szczególne polecany dla dzieci niespokojnych, rozdrażnionych, płaczliwych, ponieważ uspokaja, pomaga w zasypianiu, zapewnia rozluźnienie fizyczne i emocjonalne.

Dotyk masażysty zapewnia bodźce stymulujące prawidłowy rozwój układu nerwowego, stanowi też czynnik wspomagający bardzo istotne stadium rozwoju osobowości dziecka. Zabieg zaspokaja potrzebę kontaktu emocjonalnego i daje poczucie bezpieczeństwa. Osoby poddawane masażowi Shantala w dzieciństwie potrafią odpowiednio reagować na sytuacje stresowe, zwykle nie mają kłopotów z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, są bardziej ufne, ich związki z partnerami są szczęśliwsze i dłuższe.

MASAŻ SPORTOWY to masaż, którego celem jest usunięcie zmęczenia związanego z wykonywaniem sportu i jak najszybsze przygotowanie organizmu do podjęcia dużego wysiłku. Rodzaj zabiegu uzależniony jest w dużej mierze od uprawianego sportu.
Celem masażu sportowego jest rozgrzewka, usunięcie przemęczenia spowodowanego intensywnym wysiłkiem fizycznym i przetrenowaniem, usunięcie zakwasów, napięć mięśniowych i likwidacja powstałych kontuzji, które hamują formę i osiągi sportowca.
Masaż sportowy to integralny element systemu odnowy biologicznej. Wykorzystywany jest jako środek pomocniczy w profesjonalnych programach treningowych. Pozwala przygotować ciało sportowca do wysiłku fizycznego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Jest zalecany zarówno sportowcom zawodowym jak również amatorom – do osiągnięcia lepszych rezultatów i dobrego samopoczucia.

MASAŻ STAWOWY (CENTRYFUGALNY) to zabieg wykonywany na poszczególnych stawach. Celem takiego masażu jest skuteczna aplikacja, wprowadzenie głąb dotkniętego urazem stawu leku zapisanego przez lekarza.

AKUMPRESURA STOPY to najstarsza na świecie, naturalna metoda leczenia, wywodząca się z chińskiej medycyny ludowej. Akupresura (zwana też bezigłową akupunkturą) polega na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu i opukiwaniu specjalnych miejsc na ciele człowieka (receptorów), które odzwierciedlają wszystkie narządy wewnętrzne organizmu. Największym skupiskiem takich punktów jest stopa, a zabiegi na niej wykonywane prowadzą do zmniejszenia bólu i poprawienia czynności danego narządu.

Wskazania - akupresura stopy może być stosowana:
 • profilaktycznie – raz w tygodniu masuje się punkty ogólne, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu;
 • ze względu na różne dolegliwości bólowe, m.in. bóle głowy, pleców, kręgosłupa, zębów...;
 • wspomagająco przy leczeniu astmy, bezsenności, przeziębienia, nadciśnienia, chorób układu pokarmowego, moczowego.